NTRM_logo_horisontal_SvartNTRM_logo_horisontal_SvartNTRM_logo_horisontal_SvartNTRM_logo_horisontal_Svart
  • HJEM
    • Besøk oss i sommer
    • Utstillinger
    • Museumsanlegg
    • Kulturhistorien i Nord-Troms
    • Håndverk og husflid
    • Fotosamling
  • NETTBUTIKK
  • OM OSS
    • Museets samling
    • Prosjekter
    • Om museet
    • Organisasjon
    • Designmanual for Nord-Troms museum
  • KONTAKT OSS
  • NO
✕
  • Hjem
  • Aktuelt
  • Kyläpeli 2025

Kyläpeli 2025

Tørfoss

Foto: Jørn Holm

KYLÄPELI 2025 – SATUMAA//EVENTYRLANDET 5. OG 6.SEPTEMBER

Med kraft til å stoppe blod!

Med vår visjon ønsker vi deg velkommen til Kyläpeli 2025 på Kuivakoski//Tørfoss kvengård! En kvensk helaften med med salgsmarked, matservering og en rørende teaterforestilling. Sang, musikk, god mat og mye, mye mer!

PROGRAM

18:00 Kort teatervandring på Kuivakoski///Tørfoss før publikum går inviteres til salgsmarked. Her tilbys husflid, lokal mat og kaffe – et marked med mange aktiviteter og mye fint å se. Selvfølgelig er det ikke fritt for at det dukker opp karakterer fra teaterforestillinga på markedet også!

19:00 Vi spiser en sen middag sammen på tunet (inkludert i billetten)

20:00 – det hele braker løs på hovedscenen med spelforestillingen Satumaa//Eventyrlandet. Denne forestillingen fikk svært gode anmeldelser fra publikum og presse da den ble vist første gang i 2023.

Satumaa//Eventyrlandet tar oss tilbake til forrige århundreskifte. Mange har allerede reist til Amerika, og nå er det Minna sin tur å forlate familien og alt som er kjært for å prøve lykken i det store utland. Hennes reise forårsaker uforutsette hendelser her hjemme, og som mange andre opplever hun at drømmen om frihet slett ikke er så enkel å oppnå. Familie, kjærlighet, tro og overtro smeller sammen med livets skyggesider i ei forestilling inspirert av vår egen historie.

 

Praktisk informasjon:
Kyläpeli 2025 arrangeres i sin helhet på Kuivakoski//Tørfoss, og publikum finner selv veien dit.
Kyläpeli starter kl. 18:00, og portene stenges da.
Forestillinga varer til cirka kl. 21:30.
Parkering er begrenset og vi oppfordrer til samkjøring.
Parkeringsvakter vil være på stedet og hjelpe til ved behov.
Som alltid finner Kyläpeli sted utendørs – kle deg derfor godt og etter forholdene.
Det blir SALG av husflid, lokalprodusert mat og kaffe på markedet før forestillinga.
Middag er inkludert i billetten og middagsrett velges i bestillinga.
Billetter koster kr. 510,- pluss gebyr fra Hoopla.

 

Kyläpeli produseres av Itu teatteriforeeninki i samarbeid med Kvääniteatteri, Nord-Troms museum, Halti kvenkultursenter, Nordreisa Husflidslag, Kronebutikken og Lyngshestlandet.

Kyläpeli 2025 arrangeres med støtte fra Kulturdirektoratet, Barentskult, Troms fylkeskommune, Samfunnsløftet og Nordreisa kommune.

Les også

Tre foto fra bruktmarked på Markedsplassen i Skibotn. Et foto viser kvinne som kjerner smør, et annet er foto av en plakat om åpen kafé og siste er foto av markedbod med håndlagde produkter fra Manndalen husflidslag.

Håndverk- og bruktmarked på Markedsplassen


Les mer
Riddu Riddu

Riddu Riđđu Festivála


Les mer
Museumsstand på market. To bukker med plakat i forgrunnen og et bord med varer - bøker, skjærefjøler og kopper - bak. Foto

Skjervøydagan


Les mer

Siste nytt

  • Frynsing av silkesjal
  • Håndverk- og bruktmarked på Markedsplassen
  • Riddu Riđđu Festivála
  • Skjervøydagan
  • Fotokafé på Flerbrukshuset
  • Lærarbeid med preging

KONTAKT OSS

  • Hovedveien 2, 9151 Storslett
  • +47 975 58 330 (man-tors 10-14)
  • post@ntrm.no

FØLG OSS

  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram

NYTTIGE RESSURSER

  • Museumsguiden
  • Kulturminnesøk
  • Arkitekturguiden
  • Digitalarkivet
  • Digitalt museum
  • Nasjonalbiblioteket

ÅPNINGSTIDER HALTI

Man–Fre: 09.00–15.00

Alle foto: Ola Solvang, Ørjan Bertelsen, Nord-Troms museum

Tilgjengelighetserklæring

© 2024 Nord-Troms Museum
0

kr0.00

  • No translations available for this page